A GRKE, azaz Grnykedvelk Egyeslete… De nzzk csak, hogyan is alakult meg.
vekkel ezeltt, mg 1999-ben egy Linda nev kisgrny indtotta el a lavint. Trtnt ugyanis, hogy egy szp napon Maxhoz kerlt, aki kezdetben azt sem tudta, mit is kezdjen ezzel az izg-mozg, haraps kis szrpamaccsal, ezrt megnyitotta az Index.hu-n a Vadszgrny frum topicot. Telt-mlt az id, s hamarosan szp szm grnyes grda beszlgetett a fent emltett helyen.
Alapts
2001-ben kerlt szba elszr az egyeslet alapts gondolata. Mr a nv kivlasztsa sem ment knnyen, mivel mindenkppen knnyen megjegyezhett szerettnk volna, s ezen fell olyat, amiben a vadszgrny s a kedvelk sz is benne van. Ugyanis az egyesletet nem csak azoknak szerettk volna ltrehozni, akiknek grnyk van, hanem brkinek, aki szeretn megismerni ezeket a kis rosszcsontokat. A paprmunkval nagyon sok problma volt, gy az egyeslet hivatalos megalaptsa sokat csszott, vgl 2003 mrciusban kerlt r sor. A hivatalos bejegyzs 2003 oktberben trtnt meg. Az egyeslet megalaptsban a Dr. Nyilas Pter gyvdi Iroda volt segtsgnkre.
Az alapt tagok: Babik Bla, Csernai Katalin, Ferenc Krisztina, Gcsei Gbor, Hajdu va, Hajd Richrd, Lszl Imre, Lotz Klra, Molnr Jnos, Pongrcz Tibor, Pongrczn Bkksy Beatrix, Sarkadi-Nagyn Nray Szilvia, valamint Somlai Krisztina.
Jelenleg
Elnk: Hajdu va Elnksgi tagok: Dr. Varga Jzsef, Csernai Katalin.
Pnztros: Lszl Imre
Az egyesletnek kb 40-50 tagja van.
Az egyeslet cljai
A vadszgrnyek megismertetse s npszerstse, tmogatsi kr kiptse.
Tartsuk, tenysztsk s tantsuk feltteleinek szleskr megismertetse, szaktancsads, tjkoztats.
Hazai grnytartk s tenysztk sszefogsa, koordinlsa.
Ajnlsok kidolgozsa a tenysztk rszre.
Egyeslet ltal ajnlott tenysztk felkutatsa.
A grnytartk s tenysztk tapasztalatain alapul kiadvnyok megjelentetse s szles kr terjesztse.
llatkilltsok s brzk rendezse, tallkozk, eladsok szervezse, hazai s nemzetkzi szinten egyarnt.
Grnyek leszrmazsnak nyilvntartsa, szrmazsi lap kiadsa.
Segtsgnyjts a beltenyszetek elkerlshez, proztatshoz megfelel egyed megtallsa.
A grnyekre illetve kisragadozkra „szakosodott” hazai llatorvosok „felkutatsa” s sszefogsa, rszkre ajnlsok kidolgozsa.
Egyttmkds ms llattenyszt s llatvd szervezetekkel, egyesletekkel.
Grnykedvelõk Egyeslete, Bri Testlet
A Grnykedvelõk Egyeslete Bri Testlete rendszeres idõkznknt killtsokat hirdet. A killtsok idõpontjairl, helyeirõl albb olvashatsz.
Syd, Szepi, Lili s a tbbiek… mind mind egy kis egynisg, egy-egy kis szrpamacs, aki mkzik, jtszik, s mindig trtnik vele valami. Nincs olyan nap, hogy meglepetst ne szerezzen egy vadszgrny a gazdjnak. Hol a szemetest forgatja fel, hol nagy lvezettel trja fel a szobanvnyek fldjt, de mg az is elfordul, hogy a wc-bl kell kegyelmt kihalszni. Esetleg a szpen elraktrozott kszlettl megszabadtani, melyet a ht al eldugott… De mgsem tudunk rjuk haragudni, inkbb elmesljk egymsnak a legjabb csnytevseket, melyekbl zeltt itt balra a linkekre kattintva olvashattok.
Mire van szksge egy vadszgrnynek?
Ketrecre, etetre, itatra, alomtlcra, przra s jtkokra. Sokan nem is gondolnk, hogy egy kis kzgyessggel remek lakhelyet lehet pteni a kis kedvencnek. Hinta, fgggy s egyb jpofa dolgok knnyen kivitelezhetek maradk anyagokbl. Mg przt is csinlhatunk hzilag! De hogy hogyan?? Gyakorl grnytartk lersaibl elolvashatjtok! :)
Az elksztshez sok sikert kvnunk! :) Kpes vagy kptelen beszmolkat vrunk! :)
Galuska Andrs:
Leirom egy 50x50 ketrecet hogyan csinlj, a mreten persze vltoztathatsz. Kell 2db 50x50 butorlap az egyik lesz az alja a msik a tet a ngy sarokra kell ngy db 30x30 mm 48 cm hosszu lc, ha ezt igy ssze fogatnnk kapnnk egy 50x50 es kockt, aminek csak alja s teteje van az oldalai pedig resek ezt az res rsz kell bekllzni de csibehll is megteszi. Kllzni ugy kell,hogy mind a kt butorlapot a tett s az alja szln belefurjunk( kb a fele vastagsgig) annyi lyukat amilyen srre a rcsot gondoljuk,20mm a legoptimlisabb, a srbb mr csunya. Ebbe a sok lyukba belelltgatjk a kllket s egyformra vagdaljuk. Ha ezzel megvagyunk s mivel a kll nincs 50cm hossz,kell egy kereszt lc is ami a felrl lefel jv s az alulrl femen kllket ssze fogja s egyben merevits is lesz. Ezt a kereszlecet is kifurkljuk alul s fell is ebben tallkoznak az alulrol fel s fellrl lejv kllk vgei (termszetesen nem furjuk meg annyira hogy a kll vgei ssze rjen) ezt mind a ngy oldaln megcsinljuk. Erre az sszekt lcre lehet szerelni az ajtt. Ha ezt az sszekt kereszlecet 50x50es butolappal hellyettesitnk (amin valahol kzpen egy nagyobb lyukat furunk amin a gri tfr) mris ktszint a ketrecnk s ez tovbb varilhat. Arra nagyon kell vigyzni hogyha magas tbbszint ketrecet terveznk ezzel a modszerrel,a saroklc egyetlen lcbl lljon s ne tbb darabbol toldjuk. Ikbb a butorlabol vgjuk ki a saroklc profiljt. Minnl nagyobb ketrecet akarunk annl ersebb legyen a saroklc. Ha pedig ezt a szerkezetet gyakran mozgatjuk rdemes kereket tenni al,megknnyiti a takaritst.
Lotz Klri:
En egy regi, vastag falu, mely ruhasszekrenyt hasznaltam fel erre a celra. Az oldalara fektetve akar ket polcot is bele lehet tenni, es igy egy harom szintes kis varat kapunk. A szintek kozott, a polcokba erdemes kozlekedo jukakat vagni, es letrat ala tenni, vagy csoveket atdugni rajta, imadni fogjak. Bar a ketrec oldala zart, az elulso oldala teljesen nyitott, es vilagos. En fa keretre feszitettem fel a halot, es megterveztem, hogy helyileg hova keruljenek az ajtok
Jahno
n csak a polcokat, meg a odflt operaltm bele, es a polcokra lesznek mg itt-ott lukak, meg egyebek, szval alakulban a dolog, de egy ilyen nagy dgt muszj volt gyorsan nagy kalitkba rakni. A fmvzat kszen vettem Sopronban, manyag, kihzhat alomtlcval egyutt 25 pnz az ra /minusz alku/ s a hzilag ksztettekkel ellenttben ssze lehet csukni, es flei is vannak a kltzshez. Most kerestem farnkket, bvocsvet, csak esszel kellene csinlni, mert a vgn a grcsnek nem marad hely. Majd a tovbbi eredmnyekrl beszmolok. Az eddigi kpek a ketrecrl megtekinthetk itt
Zeelot fle „Ketrec”
Mint mr msok is tettk, most n is megosztanm veletek „ketrecem” elksztsnek mdjt. Azrt tettem macskakrmk kz, mert ez mr tbb is, mint egy egyszer ketrec… Mreteit illeten risi, mivel 400 cm hossz, 105 cm szles s 90 cm magas. Mint a kpeken is lthatjtok, valban hatalmas. Nem rom le, hogy melyik elembl mekkort s hny darabot hasznltam fel, mert ezt brmilyen mretben el lehet kszteni. Azonban csak azoknak ajnlanm, akiknek van elg pnzk, idejk s trelmk vghezvinni. Elszr is kell hozz sok-sok alumnium zrtszelvny, amit n a MetalService nev cgnl vettem egy hossz „L” alak elemmel egytt, mivel a vassal ellenttben, nem lehet „L”-alumniumot kapni. A zrtszelvny 25x25 mm-es, s 2 mm vastag. Az „L” elem 60x60 mm szles, s ugyancsak 2 mm vastag. Ezek utn levgtam mretre a zrtszelvnyeket (4 db 4 mteres, 8 db 1 mteres s 8 db 85 cm-esre). Utna jtt a gebasz! Mivel a hossz „L” alak elemet kellett 25 mm szles darabokra felszabdalni – radsul kzi fmfrsszel, mert alumniumot nem lehet vgni semmilyen elektromos frsszel - (mivel a zrtszelvnyek is ilyen szlesek). gy mr derkszgben tudtam a zrtszelvnyeket sszefogatni lemezcsavarokkal – a kpen lthat, s ezltal sztszerelhet lett -, persze sok-sok frogats utn. Miutn elkszlt a vz (5 teljes nap munka), jhetett az, hogy vettem hozz horganyozott aclhlt a Kertsrendszerek Kft-tl. Ez 25x38-as oszts s 1,75 mm vastag aclbl kszlt hegesztve. Ezt tekercsben lehet kapni. Ennek a keretre val rgztse mr gyerekjtk volt. Mivel 102 cm magas a tekercs, ezrt pont trte mindenhogy. Le kellett vagdosni megfelel mretre, majd nbehajts csavarral, akus csavaroz segtsgvel oda tudtam fogatni a kerethez. Miutn az alja s az oldalai ksz voltak, jhetett az a rsz, hogy ssuk be s fvestsnk a ketrecen bell. Az egszet nem muszj lefesteni, de n megtettem, hogy a kertben ne virtson a fm sznvel. Miutn bestam, megcsinltam a tetejt, aminek a kzepe ugyancsak odafogatott hl. A kt szln az 1-1 mteres szakaszokon viszont zsanr segtsgvel csinltam meg nyithatv a rajta lev plexit – amit az Obiban vettem -. A plexivel vigyzni kell, hogy nehogy sztrepedjen, ezrt alul-fell fmlappal kell hozzrgzteni a zsanrt. A ketrec nagyon profi lett, br azt hiszem a kpek magukrt beszlnek. Br ugyan mg nincs berendezve, de annak is eljn az ideje. Ja! A 25x38-as oszts hln mr 6 hetes korukban sem tudjk magukat tpaszrozni a grcsk. A kpek a ketrecrl megtekinthetk itt
Fishnek ketrece:
Az ltalam ksztett ketrec mrete 1007050 cm (szmam). Egybknt tetszleges mretben kszthet, teljesen mindegy.
A vz brmilyen vaskereskedsben kaphat „salgo” polc lba. Ehhez lehet kapni csavarokat s ktelemeket, talpat, s ltalban mindent, ami az sszeillesztshez kell. Igazn minden mszaki elkpzettsg nlkl mretre lehet vgni frsszel vagy dekopierfrsszel (ha tud vasat vgni). A csavarozs gyerekjtk. Radsul a csavarok minden ponton engednek annyit, hogy az aprbb szinteltrseket korriglni lehessen.
Ha valaki akkora ketrecet kszt, mint a szabvnyos salgo-polc, akkor a tlckkal sincs baj, hiszen lehet kapni polclapokat is, kszen. Ha egyni a mret (mint nlam) akkor btorlapbl lehet akkora tblt vgatni, ami bele passzol a keretbe.
A hlt egy kzeli cgnl szereztem, de kapni is lehet mezgazdasgi boltban. A felrgztse szintn nagyon egyszer, mert a mretre vgs utn hozz lehet csavarozni a kerethez. A btorlaphoz kapocsbelvvel lehet hozzrgzteni, vagy facsavarral.
Az ajt taln a legbonyolultabb... elszr is kell egy keresztlc, amihez majd az ajtt csavarozzuk. Aztn el kell kszteni az ajt kerett, lcbl. Ennek a vgst jobb gppel vgezni, mert a kszi frsz pontatlan s hzagos lesz. Amgy mr csavarozssal s kapocsbelvvel sszeilleszthet. Kell kt ajtpnt, valamint kt retesz (a biztonsg kedvrt). A felszerelsk meglehetsen egyszer.
n mg „extraknt” a ketrec aljn 23 cm magassgig krbe plexilapokat is felcsavaroztam. gy nem szr ki semmit a grci a ketrecbl, nem is trik el mint az veg, s lthat a teljes ketrec. A kpek a ketrecrl megtekinthetk itt
Krisz: Ksztese nagyon egyszer volt. Textilruhzban vettem maradk btorszvetet, ez j ers anyag, ellenll a kaparasnak is, meg pr msmilyen szvetet, hogy ne legyen egyszn, meg 3 mter kabtblst, ez ilyen fehr szivacsszer lap. Aztn barkcsboltban 4 karabinert, rovidrban meg pregelt crnat es tskaszallagot. A szvetbl kivgtam 32*32-es ngyzeteket, 12 db-ot, elszegtem mindet, a kabtblsbol is kivagdostam 30*30-as ngyzeteket, ebbl 18-at, mivel 3 rtegben raktam le. Aztn kt szvetlapot sszevarrtam, parncsknak, kitmtem 3 rteg blssel es elvarrtam, es ebbl csinltam 6-ot, mivel 6 oldala van a kocknak :) 3 oldalara viszont 8*8-as ngyzetet vgtam kzpre, ott a blst is kivgtam es elszegtem szpen, ezek lettek a bejratok. Aztn az oldalakat sszevarrtam kockaformra, gy hogy egy bejrat legyen szembl, egy balrl, egy meg fellrl. A fels sarkaknl meg bevarrtam 4 db 5 centis tskaszallagot, melyek vgre a karabinert varrtam. Ennyi, leszedhet, moshat, es szrithat kocka lett :) MIndez 1000 forintba kerlt, mert a btorszvet drga dolog, meg a maradk sem olcs, de tarts! :) Annyira kell gyelni mg, hogy a btorszvet kerljn kivlre, mert igy egyfajta merevsget is ad a kocknak s nem nylik ki!
1 cm-es prselt falemezbl kell kivgni 25*25-s ngyzeteket 5 darabot /ez egy nstnynek elg/ s egy 25*30-ast, ez lesz az odu alja. Az egyik ngyzet als felre 8-as tmrj lyukat ksztnk, ezen tud majd bemenni a grny. MInden lemez lt lecsiszoljuk s bekenjk faragasztval, kivl tmt anyag s aztn kockv szegeljk vagy csavarozzuk ssze. A tetejt nyitva hagyjuk. A tetre szegelnk, kt szemkzti lre, az lektl 1 cm tvolsgra maradk falcet, hogy a grny ne tudja leseperni a kockrl s egyszeren rtesszk. Ezltal knnyebb lesz takartani az odut. Adunk mg egy darab rongyot a grinek, aki azonnal beviszi majd az odujba. :) Sok ronggyal blelve az odu alkalmas arra hogy a gri abban teleljen kint.
Kiegszts: Egy ilyen fa bvlda prsabb s hidegebb idben sajnos knnyen bepenszedhet, mert a ldban lv meleg leveg hatsra a pra lecsapdik a lda falra. Hogy ezt elkerljk kt dolgot tehetnk:
1. lelakkozzuk vzll, gynevezett hajlakkal, tbbrtegben s 2 napot hagyjuk szradni s szellzni, utna pedig polifm rteggel kibleljk a ldt
2. Ha nagyon profi barkcsolk vagyunk akkor javasolt 3 rteg ldt kszteni, ahol kt rteg fa kz egy hungarocellemezt tesznk.
Ha mr penszes a lda akkor a kvetkezket tehetjk: 1. vesznk penszrtt s a rajta lv utasts szerint jrunk el, a ldban lv rongyokat pedig kidobjuk. 2. rts utn a fentebb vzolt megoldsokbl vlasztunk, akr lakkozni s szigetelni is lehet.
A tskhoz kell:
2 db 87*44-es anyag, ugyanennyi kabtbls
4 db 29*29*9-es trapz alak anyag, s ugyanennyi bls
1 db 40-es alul sztnyithat cipzr
9*9-es szitaanyag
A zsebhez:
2 db 40*20-as anyag
2 db 4*30-as anyag
1 db 20-as cipzr
A vllpnthoz:
2 db karabiner
2 db fm flv
1.5 m tskaszalag
1db szalagvezet/szort
2 db 8*8-as anyag s ugyanennyi bls,
2 db 3*5-s anyag a flvek felvarrshoz
Kszts:
1.Elszr a tska alapjval kezdjk. A kt anyagot sszevarrjuk 31, 25, 31 centiknl egyenesen. Utna a zsebbel folytatjuk: az anyagokat prosval sszevarrjuk, szksg szerint steppeljk. A nagyobb tglalap lesz a zseb maga, a kisebb a cipzr takareleme. A zsebet a tska egyik alapjnak /31-es tglalap egyike/ a kzepre varrjuk gy, hogy behajtsokat varrunk bele, hogy ne simuljon teljesen r az anyagra, knnyen tudjunk bele pakolni. Utna a cipzrt varrjuk fel, egyik felt a zsebre a msikat a tska alapjra. Ha ez is elkszlt akkor a cipzr takarsaknt felvarrjuk a takarelemet r.
2.A blseket a tska alapjba illesszk s sszevarrjuk a szleknl, illetve szintn steppeljk.
3.A flvekhez sszevarrjuk a rgzt anyagokat s mindkettt rvarrjuk a flvekkel egytt egy-egy trapz fels rszre.
4.Utna az egyik trapz kzepre ksztnk egy 8*8-as kivgst, ide kell varrnunk a szitaanyagot, itt fog szellzni a tska s levegt kapni a grny. A trapzokat prosval sszetesszk s blssel egytt elvarrjuk s steppeljk.
5.A ksz trapzokat szlesebb aljukkal a tska kzps rszre varrjuk, gy hogy a varrsok a tska belseje fel lljanak. A tska kt vgre rvarrjuk a cipzrt visszahajtssal.
6.Utna pedig az oldalakat is sszevarrjuk s kifordtjuk az egsz tskt s ksz is!
7.A vllpnt ksztse: Az anyagot a blssel egytt sszevarrjuk s steppeljk s hosszba hajtjuk s levarrjuk. A pnt egyik vgre rvarrjuk a karabinert, a szalagra rhzzuk az elksztett vllprnt, a szalagot tfzzk a szalagrgztn, a msik karabinert csak rhzzuk, s a szalag vgt a rgzt kzepre varrjuk.
A karabinert a flvekre lehet akasztani s mr vinni is a griket!
Elszr elmentem egy Rltex boltba, ott majdnem minden beszerezhet, ami kell hozz: Anyagok hrom sznben (Fekete, barna, fehr). Leginkbb valami plss hats anyag javallott. Ha kezd vagy, ne vegyl "szrs" anyagot, mert azt nehz varrni. Egszen kevs is elegend belle. Crna, hrom sznben (Olyan, amivel az adott anyag varrhat). Gombszem, gomb-orr. A szemet n vegfestk kontrral szneztem be feketre. Lehet ksz szemet is venni, de nekem azok nem tetszettek. Granultum (Ami a babbzsk-technikhoz hasznlatos). Egy zacsk kell belle, engem meglepett, hogy Luise bendje egy szempillants alatt betermelte az egszet, szval nem lesz az sok... Kell mg egy varrgp. Jrtassg nem szksges, de ajnlott (n az alkots kezdetn mg felhvtam desanymat megkrdezni, hogy hogy kell befzni ezt az izt - azrt sikerlt).
Utna fogtam Lottit, rraktam egy paprra, s krberajzoltam. Egyszerbb a mreteket ez alapjn csinlni, mint mindg jra s jra a grnyhez mrni az alkotst. Ezek utn megterveztem, hogy milyen formk kellenek (Tbb lpsben). Az archoz nincs szabsminta sajnos, azt mr szzabsminta nlkl csinltam lvn az a legbonyolultabb rsze. Utna kivgtam a rszeket (Az n szabsmintmon nincs rtarts, ezt be kell szmolni amikor kivgjuk a mintt). Utna sszevarrtam, figyelve hogy mindg a helyes szn crnt hasznljam. A fej s a test kln kszlt. Mivel mindenhol kifordtva varrjuk, volt pr problmm.
A megoldsok: A farok kifordtshoz egy biztost hasznlhat. A szj lnc-ltssel kszlt, a neten lehet tallni anyagot rla, ha ms nem, angolul. A szem s orr gy rgzlt nlam, hogy miutn kilyukasztottam az anyagot, s hozzvarrtam htul az anyag rtartsra, tmst raktam al, ami minl jobban rgzti. A fej tmse sajt anyaga (Ami maradk lejn), a testbe kerl a granultum. Vgl kzzel kell hozzvarrni a testet a fejhez, amihez nem rt nmi Jzan Paraszti sz (Ha nem tudod, hogyan kell), hogy ne legyen ronda az illesztsnl. s ksz.
Mindezek utn azrt kihangslyozom: Az alkots nem grnybiztos. A granultum apr manyag darabkkbl llnak, amik nem tudom, hogyan viselkednek a grny szervezetben. Az vegfestkrl, gombszemrl nem is beszlve. De fl lehet rakni pl. a monitor tetejre, s nem prbl meg klimprozni a billentyzeten.
A Grke tagok ltal ajnlott orvosok.
Budapest
Szent Korona llatorvosi Rendel Dr. Bauer kos - 06-30-554-0368 1161 Budapest, Plya u. 66. tel:405-64-39 Nyitvatarts: H-P:9-11, 16-20, Sz:9-11, V: 16-20
llatorvosi Egyetem Krhza Dr Beregi Attila 0620/954-9793 Dr Szab Zoltn 0670/285-7683 1078, Budapest, Istvn u. 2. 06-1-478-4100
Dr Nmeth Jzsef 1032, Budapest, Remnysg u. 10. 06-20-942-8342
Dr Varga Jzsef Csald Utcai Kisllatrendel 1039, Budapest, Csald utca 36/a. Rendelsi id: Htftl-pntekig: 9 - 11-ig s 17-20 rig Szombaton: 9-11-ig Vasrnap s nnepnap: 17-20 rig Vizsglatokra jelentkezni lehet: 061/240-9780 Srgssgi s gyeleti szm: 0630/934-5480
Dr Felkai Csaba Budapest, III ker., Szl kz 6. 06-1-367-77-75 06-30-951-29-75 Rendelsi idk: H-CS 8,30-13 K-P 15-19,30 Sz 8,30-12,00
ProVet llatorvosi Szakrendel Budapest, II ker., Csvi utca 1. ( a Pasarti trnl) 06-1-394-10-06 Rendelsi idk: Htkznap 9-19 Szombat 9-12 Vasrnap 18-20 www.provet.hu
Murmuczok llatgygyszati Centrum Dr. Bnk Attila Budapest XVIII. ker Lenkei u. 3. Tel: 294-2518 Mobil: 30/317-7369 www.murmuczok.hu Rendelsi idõ: Htfõ - Pntek 9-20 rig Szombat - Vasrnap s nnepnapokon: 14-18 rig
Pestimrei Kisllat-Ambulancia Dr Zldi Tams 1188. Budapest, Kisfaludy u.55/a Rendelsi id: Htf-Pntek: 9-19 Szombat: 9-12 Vasrnap: 16-19 Telefon:295-3085 Mobil:06-30-200-99-88 www.szentbernat.hu
Dr. Szab Mariann 1123 Budapest, Csrsz u. 3. Telefon: (1) 3755-194 Mobil: (30) 9575-945 Rendelsi idõ: munkanapokon de. 10-12 rig htfõ, szerda, cstrtk du. 17-19 rig.
Dr. Hill Istvn 1027 Budapest, Margit krt. 56 Tel: 212-87-45 (nyitvatartsi idben) Nyitvatarts: htkznapokon - 16:30 - 19:00 szerdn: 08:30 - 10:00 is
Dr. Kerekes Jnos 1149 Budapest, Rna utca 57. Tel: /1/ 223-5291 htf: 15-20 ra, szerda: 8-10, 15-20 ra, pntek: 8-10 ra /htvgeken vltoz idben gyelet/ mobil: 06-30-933 0472
Csepeli llategszsggyi Centum Pharma Klinika Kft. 1212 Budapest, Szent Istvn u. 69. Tel.: 425 - 4404, fax.: 278 - 2272 Rendelsi id: Htftl - pntekig: 9 - 12 rig valamint 14 - 20 rig Szombat: 9 - 12 rig Vasrnap: 17 - 20 rig Dr. Fncsi Gbor egzotikus llatok llatorvosa Htf, cstrtk: 9 - 12 rig Kedd: 14 - 20 rig Szerda: 14 -18 rig Pntek: 14 -19.30 rig Dr. Demjn Zsfia Dr. Nndorfi Zoltn kisllatgygysz szakllatorvos
Rkosligeti Rendelintzet Dr. Nagy Gbor 1172 Budapest, Brtfai u. 101. Tel:06 (1) 257-8719 Rendels: H-P 8:00-10:00, 16:00-19:30 Szombat: 10:00-12:00
jjel-Nappali llatorvosi Rendel 1183 Budapest, Rday Gedeon u.67. Dr. Molnr Zsolt Tel: 290-8970
Minivet llatorvosi rendelõ 1162 Budapest, Szlovk t 108. Tel: 405-24-77 Nyitvatarts: H-V: 8.00-20.00
Debrecen
INVET-PET Kisllatrendel Dr. Czanik Bla 4031 Debrecen, Angyalfld tr 13-14. Mobil: 06(30)9851709 Rendelsi id: htf-pntek: 15.00-19.00 Szombat: 15.00-17.00
Dunakeszi
Dr. Pernyi Pter 2120 Dunakeszi, Jkai utca 35. telefon: 06-27/547-900 mobil (csak srgs esetben): 06-20/913-78-98 rendel: htftl-pntekig 8-11 s 16-20 ra kztt, szombaton 9-tl 12-ig, vasrnap 18-tl 20-ig Dunakeszi, Gyrtelep MV meglltl kb. 10, a lakteleprl 15-20 perc gyalog.
Kecskemt
Vitl-Kontrol Kft. Dr. Vidki Zsolt 6000 Kecskemt , Budai utca 8. Tel: 76/416 983 Mobil: 30/ 9542 756
Miskolc
Dr Kovcs Mikls Miskolc, Szentgyrgy t 59. 06-46-368-854 06-20-311-22-22
Nyregyhza
llatkrhz 4400, Nyregyhza, Keleti t 1. 06-42-450-110 06-42-451-219
Pty
Dr Teleki Ferenc Pty, Rkczi t. 11 06-30-949-61-25
Sopron
Dr Glos s Horvth Bt 9400 Sopron Alslvr utca 13 Tel.:99/327-065 Rendelsi id: Htfn s Szerdn: 9-11h s 15-19h Kedd,Cst.,Pnt.: 15-19h Szombat: 9-11h
Szkesfehrvr
Steigervald Ferenc Szkesfehrvr, Kertsz u. 30 Tel.: 30/403-4328 Rendel: 06/22/336-871
Vc
Kedvenc llategszsggyi Kzpont 2600 Vc, Rdi t 18. Tel.: (27) 501-720
Krlek benneteket, hogy ha az orvosokkal kapcsolatban brmi vlemnyetek volna akkor rjatok. Akr a meglvekkel kapcsolatban, akr ha ismertek egyb, j grnyekhez rt orvosokat akik mg nem szerepelnek a listn.
SeIBruHa Kzpont: 1117 Budapest, Prielle Kornlia u. 19/A Telefon: +36-1-2053195 Fax:+36-1-2053196 Mrkabolt: Budapest, Klauzl tr 10. Tel:+36-1-4137312 Nyitvatarts:Htfõ-Pntek:9-18 rig, Szombat:8-13 rig E-mail: selbruha@selbruha.hu Honlap: http://www.selbruha.hu