A GÖRKE, azaz Görénykedvelők Egyesülete… De nézzük csak, hogyan is alakult meg.
Évekkel ezelőtt, még 1999-ben egy Linda nevű kisgörény indította el a lavinát. Történt ugyanis, hogy egy szép napon Maxhoz került, aki kezdetben azt sem tudta, mit is kezdjen ezzel az izgő-mozgó, harapós kis szőrpamaccsal, ezért megnyitotta az Index.hu-n a Vadászgörény fórum topicot. Telt-múlt az idő, és hamarosan szép számú görényes gárda beszélgetett a fent említett helyen.
Alapítás
2001-ben került szóba először az egyesület alapítás gondolata. Már a név kiválasztása sem ment könnyen, mivel mindenképpen könnyen megjegyezhetőt szerettünk volna, és ezen felül olyat, amiben a vadászgörény és a kedvelők szó is benne van. Ugyanis az egyesületet nem csak azoknak szerettük volna létrehozni, akiknek görényük van, hanem bárkinek, aki szeretné megismerni ezeket a kis rosszcsontokat. A papírmunkával nagyon sok probléma volt, így az egyesület hivatalos megalapítása sokat csúszott, végül 2003 márciusában került rá sor. A hivatalos bejegyzés 2003 októberében történt meg. Az egyesület megalapításában a Dr. Nyilas Péter Ügyvédi Iroda volt segítségünkre.
Az alapító tagok: Babik Béla, Csernai Katalin, Ferenc Krisztina, Göcsei Gábor, Hajdu Éva, Hajdú Richárd, László Imre, Lotz Klára, Molnár János, Pongrácz Tibor, Pongráczné Bükkösy Beatrix, Sarkadi-Nagyné Náray Szilvia, valamint Somlai Krisztina.
Jelenleg
Elnök: Hajdu Éva Elnökségi tagok: Dr. Varga József, Csernai Katalin.
Pénztáros: László Imre
Az egyesületnek kb 40-50 tagja van.
Az egyesület céljai
A vadászgörények megismertetése és népszerűsítése, támogatási kör kiépítése.
Tartásuk, tenyésztésük és tanításuk feltételeinek széleskörű megismertetése, szaktanácsadás, tájékoztatás.
Hazai görénytartók és tenyésztők összefogása, koordinálása.
Ajánlások kidolgozása a tenyésztők részére.
Egyesület által ajánlott tenyésztők felkutatása.
A görénytartók és tenyésztők tapasztalatain alapuló kiadványok megjelentetése és széles körű terjesztése.
Állatkiállítások és börzék rendezése, találkozók, előadások szervezése, hazai és nemzetközi szinten egyaránt.
Görények leszármazásának nyilvántartása, származási lap kiadása.
Segítségnyújtás a beltenyészetek elkerüléséhez, pároztatáshoz megfelelő egyed megtalálása.
A magyarországi törzskönyvezés kialakítása és bevezetése.
Görénymentés: megunt, kirakott görények újra elhelyezése szerető gazdinál, illetve elárvult görények szakszerű felnevelése. Későbbiekben görény-menhely kialakítása.
A görényekre illetve kisragadozókra „szakosodott” hazai állatorvosok „felkutatása” és összefogása, részükre ajánlások kidolgozása.
Együttműködés más állattenyésztő és állatvédő szervezetekkel, egyesületekkel.
Görénykedvelõk Egyesülete, Bírói Testület
A Görénykedvelõk Egyesülete Bírói Testülete rendszeres idõközönként kiállításokat hirdet. A kiállítások idõpontjairól, helyeirõl alább olvashatsz.
Syd, Szepi, Lili és a többiek… mind mind egy kis egyéniség, egy-egy kis szőrpamacs, aki mókázik, játszik, és mindig történik vele valami. Nincs olyan nap, hogy meglepetést ne szerezzen egy vadászgörény a gazdájának. Hol a szemetest forgatja fel, hol nagy élvezettel túrja fel a szobanövények földjét, de még az is előfordul, hogy a wc-ből kell őkegyelmét kihalászni. Esetleg a szépen elraktározott készletétől megszabadítani, melyet a hűtő alá eldugott… De mégsem tudunk rájuk haragudni, inkább elmeséljük egymásnak a legújabb csínytevéseket, melyekből ízelítőt itt balra a linkekre kattintva olvashattok.
Mire van szüksége egy vadászgörénynek?
Ketrecre, etetőre, itatóra, alomtálcára, pórázra és játékokra. Sokan nem is gondolnák, hogy egy kis kézügyességgel remek lakóhelyet lehet építeni a kis kedvencnek. Hinta, függőágy s egyéb jópofa dolgok könnyen kivitelezhetőek maradék anyagokból. Még pórázt is csinálhatunk házilag! De hogy hogyan?? Gyakorló görénytartók leírásaiból elolvashatjátok! :)
Az elkészítéséhez sok sikert kívánunk! :) Képes vagy képtelen beszámolókat várunk! :)
Galuska András:
Leirom egy 50x50 ketrecet hogyan csinálj, a méreten persze változtathatsz. Kell 2db 50x50 butorlap az egyik lesz az alja a másik a tető a négy sarokra kell négy db 30x30 mm 48 cm hosszu léc, ha ezt igy össze fogatnánk kapnánk egy 50x50 es kockát, aminek csak alja és teteje van az oldalai pedig üresek ezt az üres rész kell beküllőzni de csibehálló is megteszi. Küllőzni ugy kell,hogy mind a két butorlapot a tetőt és az alja szélén belefurjunk( kb a fele vastagságig) annyi lyukat amilyen sürüre a rácsot gondoljuk,20mm a legoptimálisabb, a sürübb már csunya. Ebbe a sok lyukba beleálltgatjük a küllőket és egyformára vagdaljuk. Ha ezzel megvagyunk és mivel a küllő nincs 50cm hosszú,kell egy kereszt léc is ami a felüről lefelé jővő és az alulról femenő küllőket össze fogja és egyben merevités is lesz. Ezt a kereszlecet is kifurkáljuk alul és felül is ebben találkoznak az alulrol fel és felülről lejüvő küllők végei (természetesen nem furjuk meg annyira hogy a küllő végei össze érjen) ezt mind a négy oldalán megcsináljuk. Erre az összekötő lécre lehet szerelni az ajtót. Ha ezt az összekötő kereszlecet 50x50es butolappal hellyettesitünk (amin valahol középen egy nagyobb lyukat furunk amin a göri átfér) máris kétszintü a ketrecünk és ez tovább variálható. Arra nagyon kell vigyázni hogyha magas többszintü ketrecet tervezünk ezzel a modszerrel,a sarokléc egyetlen lécből álljon és ne több darabbol toldjuk. Ikább a butorlabol vágjuk ki a sarokléc profilját. Minnél nagyobb ketrecet akarunk annál erősebb legyen a sarokléc. Ha pedig ezt a szerkezetet gyakran mozgatjuk érdemes kereket tenni alá,megkönnyiti a takaritást.
Lotz Klári:
En egy regi, vastag falu, mely ruhasszekrenyt hasznaltam fel erre a celra. Az oldalara fektetve akar ket polcot is bele lehet tenni, es igy egy harom szintes kis varat kapunk. A szintek kozott, a polcokba erdemes kozlekedo jukakat vagni, es letrat ala tenni, vagy csoveket atdugni rajta, imadni fogjak. Bar a ketrec oldala zart, az elulso oldala teljesen nyitott, es vilagos. En fa keretre feszitettem fel a halot, es megterveztem, hogy helyileg hova keruljenek az ajtok
Jahno
Én csak a polcokat, meg a odúfélét operaltám bele, es a polcokra lesznek még itt-ott lukak, meg egyebek, szóval alakulóban a dolog, de egy ilyen nagy dögöt muszáj volt gyorsan nagy kalitkba rakni. A fémvázat készen vettem Sopronban, műanyag, kihúzható alomtálcával egyutt 25 pénz az ára /minusz alku/ és a házilag készítettekkel ellentétben össze lehet csukni, es fülei is vannak a költözéshez. Most kerestem farönköket, búvocsövet, csak esszel kellene csinálni, mert a végén a görcsnek nem marad hely. Majd a további eredményekról beszámolok. Az eddigi képek a ketrecről megtekinthetők itt
Zeelot féle „Ketrec”
Mint már mások is tették, most én is megosztanám veletek „ketrecem” elkészítésének módját. Azért tettem macskakörmök közé, mert ez már több is, mint egy egyszerű ketrec… Méreteit illetően óriási, mivel 400 cm hosszú, 105 cm széles és 90 cm magas. Mint a képeken is láthatjátok, valóban hatalmas. Nem írom le, hogy melyik elemből mekkorát és hány darabot használtam fel, mert ezt bármilyen méretben el lehet készíteni. Azonban csak azoknak ajánlanám, akiknek van elég pénzük, idejük és türelmük véghezvinni. Először is kell hozzá sok-sok alumínium zártszelvény, amit én a MetalService nevű cégnél vettem egy hosszú „L” alakú elemmel együtt, mivel a vassal ellentétben, nem lehet „L”-alumíniumot kapni. A zártszelvény 25x25 mm-es, és 2 mm vastag. Az „L” elem 60x60 mm széles, és ugyancsak 2 mm vastag. Ezek után levágtam méretre a zártszelvényeket (4 db 4 méteres, 8 db 1 méteres és 8 db 85 cm-esre). Utána jött a gebasz! Mivel a hosszú „L” alakú elemet kellett 25 mm széles darabokra felszabdalni – ráadásul kézi fémfűrésszel, mert alumíniumot nem lehet vágni semmilyen elektromos fűrésszel - (mivel a zártszelvények is ilyen szélesek). Így már derékszögben tudtam a zártszelvényeket összefogatni lemezcsavarokkal – a képen látható, és ezáltal szétszerelhető lett -, persze sok-sok fúrogatás után. Miután elkészült a váz (5 teljes nap munka), jöhetett az, hogy vettem hozzá horganyozott acélhálót a Kerítésrendszerek Kft-től. Ez 25x38-as osztású és 1,75 mm vastag acélból készült hegesztve. Ezt tekercsben lehet kapni. Ennek a keretre való rögzítése már gyerekjáték volt. Mivel 102 cm magas a tekercs, ezért pont átérte mindenhogy. Le kellett vagdosni megfelelő méretre, majd önbehajtós csavarral, akus csavarozó segítségével oda tudtam fogatni a kerethez. Miután az alja és az oldalai kész voltak, jöhetett az a rész, hogy ássuk be és füvesítsünk a ketrecen belül. Az egészet nem muszáj lefesteni, de én megtettem, hogy a kertben ne virítson a fém színével. Miután beástam, megcsináltam a tetejét, aminek a közepe ugyancsak odafogatott háló. A két szélén az 1-1 méteres szakaszokon viszont zsanér segítségével csináltam meg nyithatóvá a rajta levő plexit – amit az Obiban vettem -. A plexivel vigyázni kell, hogy nehogy szétrepedjen, ezért alul-felül fémlappal kell hozzárögzíteni a zsanért. A ketrec nagyon profi lett, bár azt hiszem a képek magukért beszélnek. Bár ugyan még nincs berendezve, de annak is eljön az ideje. Ja! A 25x38-as osztású hálón már 6 hetes korukban sem tudják magukat átpaszírozni a görcsök. A képek a ketrecről megtekinthetők itt
Fishnek ketrece:
Az általam készített ketrec mérete 100×70×50 cm (szé×ma×mé). Egyébként tetszőleges méretben készíthető, teljesen mindegy.
A váz bármilyen vaskereskedésben kapható „salgo” polc lába. Ehhez lehet kapni csavarokat és kötőelemeket, talpat, s általában mindent, ami az összeillesztéshez kell. Igazán minden műszaki előképzettség nélkül méretre lehet vágni fűrésszel vagy dekopierfűrésszel (ha tud vasat vágni). A csavarozás gyerekjáték. Ráadásul a csavarok minden ponton engednek annyit, hogy az apróbb szinteltéréseket korrigálni lehessen.
Ha valaki akkora ketrecet készít, mint a szabványos salgo-polc, akkor a tálcákkal sincs baj, hiszen lehet kapni polclapokat is, készen. Ha egyéni a méret (mint nálam) akkor bútorlapból lehet akkora táblát vágatni, ami bele passzol a keretbe.
A hálót egy közeli cégnél szereztem, de kapni is lehet mezőgazdasági boltban. A felrögzítése szintén nagyon egyszerű, mert a méretre vágás után hozzá lehet csavarozni a kerethez. A bútorlaphoz kapocsbelövővel lehet hozzárögzíteni, vagy facsavarral.
Az ajtó talán a legbonyolultabb... először is kell egy keresztléc, amihez majd az ajtót csavarozzuk. Aztán el kell készíteni az ajtó keretét, lécből. Ennek a vágását jobb géppel végezni, mert a készi fűrész pontatlan és hézagos lesz. Amúgy már csavarozással és kapocsbelövővel összeilleszthető. Kell két ajtópánt, valamint két retesz (a biztonság kedvéért). A felszerelésük meglehetősen egyszerű.
Én még „extraként” a ketrec alján 23 cm magasságig körbe plexilapokat is felcsavaroztam. Így nem szór ki semmit a görci a ketrecből, nem is törik el mint az üveg, és látható a teljes ketrec. A képek a ketrecről megtekinthetők itt
Krisz: Készítese nagyon egyszerű volt. Textiláruházban vettem maradék bútorszövetet, ez jó erős anyag, ellenáll a kaparasnak is, meg pár másmilyen szövetet, hogy ne legyen egyszínű, meg 3 méter kabátbélést, ez ilyen fehér szivacsszerű lap. Aztán barkácsboltban 4 karabinert, rovidárúban meg pregelt cérnat es táskaszallagot. A szövetből kivágtam 32*32-es négyzeteket, 12 db-ot, elszegtem mindet, a kabátbélésbol is kivagdostam 30*30-as négyzeteket, ebből 18-at, mivel 3 rétegben raktam le. Aztán két szövetlapot összevarrtam, parnácskának, kitömtem 3 réteg béléssel es elvarrtam, es ebből csináltam 6-ot, mivel 6 oldala van a kockának :) 3 oldalara viszont 8*8-as négyzetet vágtam középre, ott a bélést is kivágtam es elszegtem szépen, ezek lettek a bejáratok. Aztán az oldalakat összevarrtam kockaformára, úgy hogy egy bejárat legyen szemből, egy balról, egy meg felülről. A felső sarkaknál meg bevarrtam 4 db 5 centis táskaszallagot, melyek végére a karabinert varrtam. Ennyi, leszedhető, mosható, es száritható kocka lett :) MIndez 1000 forintba került, mert a bútorszövet drága dolog, meg a maradék sem olcsó, de tartós! :) Annyira kell ügyelni még, hogy a bútorszövet kerüljön kivülre, mert igy egyfajta merevséget is ad a kockának és nem nyúlik ki!
1 cm-es préselt falemezből kell kivágni 25*25-ös négyzeteket 5 darabot /ez egy nősténynek elég/ és egy 25*30-ast, ez lesz az odu alja. Az egyik négyzet alsó felére 8-as átmérőjü lyukat készítünk, ezen tud majd bemenni a görény. MInden lemez élét lecsiszoljuk és bekenjük faragasztóval, kiváló tömítő anyag és aztán kockává szegeljük vagy csavarozzuk össze. A tetejét nyitva hagyjuk. A tetőre szegelünk, két szemközti élére, az élektől 1 cm távolságra maradék falécet, hogy a görény ne tudja leseperni a kockáról és egyszerűen rátesszük. Ezáltal könnyebb lesz takarítani az odut. Adunk még egy darab rongyot a görinek, aki azonnal beviszi majd az odujába. :) Sok ronggyal bélelve az odu alkalmas arra hogy a göri abban teleljen kint.
Kiegészítés: Egy ilyen fa búvóláda párásabb és hidegebb időben sajnos könnyen bepenészedhet, mert a ládában lévő meleg levegő hatására a pára lecsapódik a láda falára. Hogy ezt elkerüljük két dolgot tehetünk:
1. lelakkozzuk vízálló, úgynevezett hajólakkal, többrétegben és 2 napot hagyjuk száradni és szellőzni, utána pedig polifóm réteggel kibéleljük a ládát
2. Ha nagyon profi barkácsolók vagyunk akkor javasolt 3 rétegű ládát készíteni, ahol két réteg fa közé egy hungarocellemezt teszünk.
Ha már penészes a láda akkor a következőket tehetjük: 1. veszünk penészírtót és a rajta lévő utasítás szerint járunk el, a ládában lévő rongyokat pedig kidobjuk. 2. írtás után a fentebb vázolt megoldásokból választunk, akár lakkozni és szigetelni is lehet.
A táskához kell:
2 db 87*44-es anyag, ugyanennyi kabátbélés
4 db 29*29*9-es trapéz alakú anyag, és ugyanennyi bélés
1 db 40-es alul szétnyitható cipzár
9*9-es szitaanyag
A zsebhez:
2 db 40*20-as anyag
2 db 4*30-as anyag
1 db 20-as cipzár
A vállpánthoz:
2 db karabiner
2 db fém félív
1.5 m táskaszalag
1db szalagvezető/szorító
2 db 8*8-as anyag és ugyanennyi bélés,
2 db 3*5-ös anyag a félívek felvarrásához
Készítés:
1.Először a táska alapjával kezdjük. A két anyagot összevarrjuk 31, 25, 31 centiknél egyenesen. Utána a zsebbel folytatjuk: az anyagokat párosával összevarrjuk, szükség szerint steppeljük. A nagyobb téglalap lesz a zseb maga, a kisebb a cipzár takaróeleme. A zsebet a táska egyik alapjának /31-es téglalap egyike/ a közepére varrjuk úgy, hogy behajtásokat varrunk bele, hogy ne simuljon teljesen rá az anyagra, könnyen tudjunk bele pakolni. Utána a cipzárt varrjuk fel, egyik felét a zsebre a másikat a táska alapjára. Ha ez is elkészült akkor a cipzár takarásaként felvarrjuk a takaróelemet rá.
2.A béléseket a táska alapjába illesszük és összevarrjuk a széleknél, illetve szintén steppeljük.
3.A félívekhez összevarrjuk a rögzítő anyagokat és mindkettőt rávarrjuk a félívekkel együtt egy-egy trapéz felső részére.
4.Utána az egyik trapéz közepére készítünk egy 8*8-as kivágást, ide kell varrnunk a szitaanyagot, itt fog szellőzni a táska és levegőt kapni a görény. A trapézokat párosával összetesszük és béléssel együtt elvarrjuk és steppeljük.
5.A kész trapézokat szélesebb aljukkal a táska középső részére varrjuk, úgy hogy a varrások a táska belseje felé álljanak. A táska két végére rávarrjuk a cipzárt visszahajtással.
6.Utána pedig az oldalakat is összevarrjuk és kifordítjuk az egész táskát és kész is!
7.A vállpánt készítése: Az anyagot a béléssel együtt összevarrjuk és steppeljük és hosszába hajtjuk és levarrjuk. A pánt egyik végére rávarrjuk a karabinert, a szalagra ráhúzzuk az elkészített vállpárnát, a szalagot átfűzzük a szalagrögzítőn, a másik karabinert csak ráhúzzuk, és a szalag végét a rögzítő közepére varrjuk.
A karabinert a félívekre lehet akasztani és már vinni is a göriket!
Először elmentem egy Röltex boltba, ott majdnem minden beszerezhető, ami kell hozzá: Anyagok három színben (Fekete, barna, fehér). Leginkább valami plüss hatású anyag javallott. Ha kezdő vagy, ne vegyél "szőrös" anyagot, mert azt nehéz varrni. Egészen kevés is elegendő belőle. Cérna, három színben (Olyan, amivel az adott anyag varrható). Gombszem, gomb-orr. A szemet én üvegfesték kontúrral színeztem be feketére. Lehet kész szemet is venni, de nekem azok nem tetszettek. Granulátum (Ami a babbzsák-technikához használatos). Egy zacskó kell belőle, engem meglepett, hogy Luise bendője egy szempillantás alatt betermelte az egészet, szóval nem lesz az sok... Kell még egy varrógép. Jártasság nem szükséges, de ajánlott (Én az alkotás kezdetén még felhívtam édesanyámat megkérdezni, hogy hogy kell befűzni ezt az izét - azért sikerült).
Utána fogtam Lottit, ráraktam egy papírra, és körberajzoltam. Egyszerűbb a méreteket ez alapján csinálni, mint mindíg újra és újra a görényhez mérni az alkotást. Ezek után megterveztem, hogy milyen formák kellenek (Több lépésben). Az archoz nincs szabásminta sajnos, azt már szzabásminta nélkül csináltam lévén az a legbonyolultabb része. Utána kivágtam a részeket (Az én szabásmintámon nincs rátartás, ezt be kell számolni amikor kivágjuk a mintát). Utána összevarrtam, figyelve hogy mindíg a helyes színű cérnát használjam. A fej és a test külön készült. Mivel mindenhol kifordítva varrjuk, volt pár problémám.
A megoldások: A farok kifordításához egy biztostű használható. A száj lánc-öltéssel készült, a neten lehet találni anyagot róla, ha más nem, angolul. A szem és orr úgy rögzült nálam, hogy miután kilyukasztottam az anyagot, és hozzávarrtam hátul az anyag rátartására, tömést raktam alá, ami minél jobban rögzíti. A fej tömése saját anyaga (Ami maradék lejön), a testbe kerül a granulátum. Végül kézzel kell hozzávarrni a testet a fejhez, amihez nem árt némi Józan Paraszti Ész (Ha nem tudod, hogyan kell), hogy ne legyen ronda az illesztésnél. És kész.
Mindezek után azért kihangsúlyozom: Az alkotás nem görénybiztos. A granulátum apró műanyag darabkákból állnak, amik nem tudom, hogyan viselkednek a görény szervezetében. Az üvegfestékről, gombszemről nem is beszélve. De föl lehet rakni pl. a monitor tetejére, és nem próbál meg klimpírozni a billentyűzeten.
A Görke tagok által ajánlott orvosok.
Budapest
Szent Korona Állatorvosi Rendelő Dr. Bauer Ákos - 06-30-554-0368 1161 Budapest, Pálya u. 66. tel:405-64-39 Nyitvatartás: H-P:9-11, 16-20, Sz:9-11, V: 16-20
Állatorvosi Egyetem Kórháza Dr Beregi Attila 0620/954-9793 Dr Szabó Zoltán 0670/285-7683 1078, Budapest, István u. 2. 06-1-478-4100
Dr Németh József 1032, Budapest, Reménység u. 10. 06-20-942-8342
Dr Varga József Család Utcai Kisállatrendelő 1039, Budapest, Család utca 36/a. Rendelési idő: Hétfőtől-péntekig: 9 - 11-ig és 17-20 óráig Szombaton: 9-11-ig Vasárnap és ünnepnap: 17-20 óráig Vizsgálatokra jelentkezni lehet: 061/240-9780 Sürgősségi és ügyeleti szám: 0630/934-5480
Dr Felkai Csaba Budapest, III ker., Szőlő köz 6. 06-1-367-77-75 06-30-951-29-75 Rendelési idők: H-CS 8,30-13 K-P 15-19,30 Sz 8,30-12,00
ProVet Állatorvosi Szakrendelő Budapest, II ker., Csévi utca 1. ( a Pasaréti térnél) 06-1-394-10-06 Rendelési idők: Hétköznap 9-19 Szombat 9-12 Vasárnap 18-20 www.provet.hu
Murmuczok Állatgyógyászati Centrum Dr. Bánk Attila Budapest XVIII. ker Lenkei u. 3. Tel: 294-2518 Mobil: 30/317-7369 www.murmuczok.hu Rendelési idõ: Hétfõ - Péntek 9-20 óráig Szombat - Vasárnap és ünnepnapokon: 14-18 óráig
Pestimrei Kisállat-Ambulancia Dr Zöldi Tamás 1188. Budapest, Kisfaludy u.55/a Rendelési idő: Hétfő-Péntek: 9-19 Szombat: 9-12 Vasárnap: 16-19 Telefon:295-3085 Mobil:06-30-200-99-88 www.szentbernat.hu
Dr. Szabó Mariann 1123 Budapest, Csörsz u. 3. Telefon: (1) 3755-194 Mobil: (30) 9575-945 Rendelési idõ: munkanapokon de. 10-12 óráig hétfõ, szerda, csütörtök du. 17-19 óráig.
Dr. Hill István 1027 Budapest, Margit krt. 56 Tel: 212-87-45 (nyitvatartási időben) Nyitvatartás: hétköznapokon - 16:30 - 19:00 szerdán: 08:30 - 10:00 is
Dr. Kerekes János 1149 Budapest, Róna utca 57. Tel: /1/ 223-5291 hétfő: 15-20 óra, szerda: 8-10, 15-20 óra, péntek: 8-10 óra /hétvégeken változó időben ügyelet/ mobil: 06-30-933 0472
Csepeli Állategészségügyi Centum Pharma Klinika Kft. 1212 Budapest, Szent István u. 69. Tel.: 425 - 4404, fax.: 278 - 2272 Rendelési idő: Hétfőtöl - péntekig: 9 - 12 óráig valamint 14 - 20 óráig Szombat: 9 - 12 óráig Vasárnap: 17 - 20 óráig Dr. Fáncsi Gábor egzotikus állatok állatorvosa Hétfő, csütörtök: 9 - 12 óráig Kedd: 14 - 20 óráig Szerda: 14 -18 óráig Péntek: 14 -19.30 óráig Dr. Demjén Zsófia Dr. Nándorfi Zoltán kisállatgyógyász szakállatorvos
Rákosligeti Rendelőintézet Dr. Nagy Gábor 1172 Budapest, Bártfai u. 101. Tel:06 (1) 257-8719 Rendelés: H-P 8:00-10:00, 16:00-19:30 Szombat: 10:00-12:00
Éjjel-Nappali Állatorvosi Rendelő 1183 Budapest, Ráday Gedeon u.67. Dr. Molnár Zsolt Tel: 290-8970
Minivet állatorvosi rendelõ 1162 Budapest, Szlovák út 108. Tel: 405-24-77 Nyitvatartás: H-V: 8.00-20.00
Debrecen
INVET-PET Kisállatrendelő Dr. Czanik Béla 4031 Debrecen, Angyalföld tér 13-14. Mobil: 06(30)9851709 Rendelési idő: hétfő-péntek: 15.00-19.00 Szombat: 15.00-17.00
Dunakeszi
Dr. Perényi Péter 2120 Dunakeszi, Jókai utca 35. telefon: 06-27/547-900 mobil (csak sürgős esetben): 06-20/913-78-98 rendel: hétfőtől-péntekig 8-11 és 16-20 óra között, szombaton 9-től 12-ig, vasárnap 18-tól 20-ig Dunakeszi, Gyártelep MÁV megállótól kb. 10, a lakótelepről 15-20 perc gyalog.
Kecskemét
Vitál-Kontrol Kft. Dr. Vidéki Zsolt 6000 Kecskemét , Budai utca 8. Tel: 76/416 983 Mobil: 30/ 9542 756
Miskolc
Dr Kovács Miklós Miskolc, Szentgyörgy út 59. 06-46-368-854 06-20-311-22-22
Nyíregyháza
Állatkórház 4400, Nyíregyháza, Keleti út 1. 06-42-450-110 06-42-451-219
Páty
Dr Teleki Ferenc Páty, Rákóczi út. 11 06-30-949-61-25
Sopron
Dr Gálos és Horváth Bt 9400 Sopron Alsólővér utca 13 Tel.:99/327-065 Rendelési idő: Hétfőn és Szerdán: 9-11h és 15-19h Kedd,Csüt.,Pént.: 15-19h Szombat: 9-11h
Székesfehérvár
Steigervald Ferenc Székesfehérvár, Kertész u. 30 Tel.: 30/403-4328 Rendelő: 06/22/336-871
Vác
Kedvenc Állategészségügyi Központ 2600 Vác, Rádi út 18. Tel.: (27) 501-720
Kérlek benneteket, hogy ha az orvosokkal kapcsolatban bármi véleményetek volna akkor írjatok. Akár a meglévőekkel kapcsolatban, akár ha ismertek egyéb, jó görényekhez értő orvosokat akik még nem szerepelnek a listán.
SeIBruHa Központ: 1117 Budapest, Prielle Kornélia u. 19/A Telefon: +36-1-2053195 Fax:+36-1-2053196 Márkabolt: Budapest, Klauzál tér 10. Tel:+36-1-4137312 Nyitvatartás:Hétfõ-Péntek:9-18 óráig, Szombat:8-13 óráig E-mail: selbruha@selbruha.hu Honlap: http://www.selbruha.hu