A szép dekoltázs titka
A dekoltázs a nők egyik leghatékonyabb fegyvere, mely mágnesként vonzza a férfiak tekintetét. Boszorkányos csáberőt kölcsönöz, ezért szépségét és rugalmasságát érdemes minél tovább megőriznünk. |
Hajlamosak vagyunk arcunk ápolását az állunknál befejezni, és dekoltázsunkkal mostohán bánni. Pedig vékony, finom, puha és érzékeny bőre könnyebben ráncosodik, mint az arcé, így nyakunkkal együtt az öregedés első számú fokmérője. Sokszor megfigyelhető, hogy az arcbőr még sima, de a dekoltázs már megereszkedett. Ennek oka, hogy a vékony bőr alig tartalmaz faggyúmirigyet, és a felső hámréteg alatt nincs zsírréteg, így gyorsabban veszít feszességéből.
Hogyan gondoskodjunk dekoltázsunk rugalmasságáról?
1. Óvakodjunk a szoláriumtól és az erős napfénytől! A bőr öregedéséért nagyban felelős a napfény és a szolárium. Szárító és vízelvonó hatásuk miatt, ha túlzásba visszük használatukat, idővel megnyúlnak, meglazulnak a bőr alatti kötöszövetek, az amúgy is érzékeny dekoltázs rugalmassága csökken, és könnyen ráncossá válhat. Erős fény hatására a vékony bőr alatti hajszálerek láthatóvá válhatnak, és a pigmentfoltok is előjöhetnek. Ezért érdemes egy kicsit visszavennünk napimádatunkból, és mint mindenben, ebben is mértéktartónak lennünk.
2. Igyunk sok folyadékot! Egyetlen külsőleg alkalmazott hidratáló eljárás sem pótolja igazán a napi 2-2,5 liter folyadék bevitelét. A legjobb, ha ásványvizet és friss gyümölcsleveket iszunk, így vitaminokhoz, ásványi anyagokhoz is hozzásegítjük szervezetünket. A bőséges folyadék javítja az anyagcserét, a vér- és nyirokkeringést, így gyorsabban eltávolítja a lerakódott salakanyagokat a bőr alatti szövetekből, amely egyben kevesebb vizet veszít, és ezáltal rugalmas, feszes marad.
3. Az almaecet fiatalítja a bőrt Az almaecetet régóta használják, mint természetes tartósítószert. Kimutatták, hogy hatásmechanizmusa és összetevői nemcsak a zöldségek konzerválását teszik lehetővé, de fogyasztása is jótékony hatású. Amellett, hogy magas a C-vitamin tartalma, erősíti az immunrendszert, javítja az anyagcserét, és szabadgyök-megkötő tulajdonsága miatt segít a rákmegelőzésben, a bőr öregedését is lassítja. Konzervál és vitalizál, így érdemes rendszeresen fogyasztanunk: 1 evőkanál almaecetet oldjunk fel 2 dl vízben, ízesítésre pedig használjunk mézet.
4. Ápoljuk dekoltázsunkat minden nap arcunkkal együtt! Ne hagyjuk abba az arcápolást az állnál. Tisztítsuk meg nyakunkat és dekoltázsunkat is arclemosó tejjel, majd tonikkal. Ehhez használjunk puha lufa szivacsot, és lágy mozdulatokkal töröljük át dekoltázsunkat. Semmiképp se dörzsöljük, mert azzal elősegítjük a ráncosodást.
5. Tavasszal és nyáron fokozottan hidratáljuk dekoltázsunk bőrét! A napsugárzás kicsalhatja a szeplőket és májfoltokat, emellett ront a bőr feszességén, ezért tavasszal és nyáron reggelente kenjük be dekoltázsunkat hidratáló krémmel (legalább 10-es faktorúval). Napozás után használjunk E- és C-vitamin tartalmú testápolót, lehetőleg minél kevesebb mesterséges illatanyaggal (gyógyszertárban kérésünkre előállítják). A krémeket mindig finoman, doboló mozdulatokkal juttassuk bőrünkbe.
6. Váltózuhany, majd pakolás A napi bőrápolás mellett érdemes időnként pakolással kényeztetni dekoltázsunk bőrét. Ha a tisztítás után váltózuhanyt alkalmazunk, fokozzuk a vérkeringést, kitágítjuk a pórusokat, így javul a bőr befogadó képessége. Lazítsunk, hagyjunk elég időt a pakoláshoz – a stressz összehúzza a bőrt, így ront a felszívódás hatékonyságán.
Vitalizáló, dekoltázs-fiatalító pakolások
• túró-méz: a méz magas vitamin- és ásványianyag-tartalmával vitalizálja a bőrt, hidratál és feszesít. Kenjük fel, borítsuk be nylonnal, terítsünk rá törölközőt, és 20 percig hagyjuk hatni, majd mossuk le.
• tejszín-alma: reszelt almát keverjünk össze tejszínnel, vigyük fel (lásd fent), és hagyjuk rajta 15-20 percig. Minden évszakban és minden bőrtípusra alkalmazható, kisimítja a ráncokat.
• uborka: szeletelt uborkakarikákkal borítsuk be dekoltázsunkat, és hagyjuk hatni 20 percig. Magas kalcium-, kálium-, nátrium-, és kéntartalma következtében puhítja, tisztítja és frissíti a bőrt. Emellett hatékony a napfény hatására kialakuló szeplők ellen.
• olívaolaj: melegítsünk fel kevés vízben olívaolajat, mártsunk bele egy zsebkendőt, tegyük a dekoltázsra, és fedjük le fóliával, majd 20 percig hagyjuk hatni. Hidratál, puhítja és feszesíti a bőrt. |
Évente legalább egyszer menjünk el egy tisztító kozmetikai kezelésre. Amellett, hogy felfrissülünk, hozzájárulunk dekoltázsunk feszességének megőrzéséhez.
|
|
A hidratált bőr kulcsa
A friss és kipihent arcbőr legfontosabb titka a megfelelő mennyiségű hidratáló használata, amely a bőrt kellően feszesen és telten tartja, ezáltal biztosítva a felfrissült és egészséges kinézetet. Te mivel oldod meg a vízpótlást? |
Vízvesztés
Bőröd közvetíti a meleget, a hideget, ezen kívül a kellemes ingereket és a fájdalomérzetet is. "Vegyi üzemként" feldolgozza a gyógyszereket és mérgeket, közben enzimeket és hormonokat termel. Védelmet nyújt az ütésekkel, a nyomással és dörzsöléssel szemben. Természetes savas határolórétegként megakadályozza a baktériumok behatolását. Nem is csoda, hogy különleges figyelmet érdemel, főképpen akkor, ha funkcióinak valamelyike sérül, és nem működik megfelelően.
Ne feledd!
A fokozott fényterhelésnek kitett részeket, mint pl. dekoltázs, nyak, arc- és kézbőr, rendszeresebben kell ápolnod, és mindennap igyál 1,5-2 liter ásványvizet! | A hidratálás bőröd víztartalmának javítását jelenti. A víz tested minden sejtjének, így a bőrt alkotó sejteknek is fontos alkotóeleme. Ha a bőr víztartalma csökken, rugalmatlanná, durva és száraz tapintásúvá válik, hámlik, ráncai mélyülnek. Mindehhez társulhat még égő, feszülő érzet, bőröd sérülékenyebbé válik, kevésbé lesz ellenálló a fertőzésekkel és a különböző, allergiát kiváltó tényezőkkel szemben.
A környezeti hatások, a rohanó életmód hatnak a bőrödre. Korra és bőrtípusra való tekintet nélkül bármikor veszíthet hidratáltságából. A vízhiányos bőrre kifejlesztett új mélyhidratáló krémek képesek újratermelni a bőr vízmegkötőit: az epidermis mélyére hatolva a sejtekben hosszan tartó tartalékot képeznek.
Hogyan őrizheted meg bőröd hidratáltságát?
• Reggelente Célszerű magasabb víztartalmú hidratálókrémeket választanod. Mindenképpen a bőrtípusodnak legmegfelelőbb hatóanyagokat tartalmazó készítményeket használd. Az A-, C-, E-vitaminok, NMF, oxigén, ceramid, valamint a búzacsíra-kivonat nélkülözhetetlen a bőr egészségének megőrzése érdekében.
• Esténként A magasabb zsírtartalmú készítmények a legmegfelelőbbek, amelyek az éjszakai bőrregenerálódást elősegítik. Ilyenek lehetnek az aloe vera, jojoba- és búzacsíraolajat, valamint azulént és AHA-hatóanyagokat tartalmazó készítmények.
• Ha problémás a bőröd Gyulladt, pattanásos bőr esetén sokan hajlamosak megfeledkezni a víz pótlásáról. Pedig a fokozott faggyútermelés mellett is szükség van hidratálásra. Szintén vízelvonó hatásúak lehetnek a szappanok, magas alkoholtartalmú lemosó, bőrfertőtlenítő készítmények.
Nekünk bevált:
Yves Rocher Biospécific SOS hidratáló maszk Estée Lauder: Hydra Complete arckrém Artistry bőrszépítő arctej Lancôme: Aqua Fusion Ilcsi Rózsakrém, Csipkehabkrém |
Segítség!!!A haajam!!!
Az ápolt és mutatós frizura a női szépség egyik fontos mércéje. Az egyéniségünkhöz illő haj hatalmas önbizalmat ad, de mit tegyünk, ha lelapul, és már-már reménytelennek tűnik a szép frizura? Miért lapul le a haj? |
| Modern világunkban szinte mindenkit érint a környezetszennyezés, de ugyanúgy a stressz is, ami a fejbőrt védekezésképpen zsírosodásra készteti. A zsíros hajszálak felszívják a rájuk rakódott szennyeződést, összetapadnak, elnehezednek, és súlyuknál fogva fejünkhöz lapulnak. Emellett azonban számos egyedi tényezőt is okolhatunk.
Genetikai adottság a hajszálak vastagsága, a szőrtüszők száma és minősége. A vékony szálú és a ritkás hajnak kevésbé van tartása, ezért igyekszünk különféle kemikáliákkal frizurát varázsolni belőle. De ha nem megfelelő minőségű és mennyiségű sampont, balzsamot vagy hajlakkot használunk, sokszor csak tovább rontunk a helyzeten – összeáll, összetapad és lelapul. Előfordul, hogy a drasztikus mechanikai hatások, mint például a hajsütővas gyakori használata, vagy a hajszárító túl forró levegője vékonyítja el a hajszálakat.
A másik véglet, hogy valakinek vastagszálú vagy túl sűrű a haja, esetleg mindkettő. A sok haj nehéz, így súlya lehúzza és lelapítja.
Hogyan védekezzünk a lelapuló haj ellen?
1. Kerüljük a 2+1 samponokat! Ezek életmentőek, ha sietünk, de rendszeres használatuk többet árt, mint használ. Egyrészt, mert nem tisztítják eléggé a fejbőrt, másrészt azért, mert szálkás, töredezett végűvé teszik a hajszálakat, melyek végül elvékonyodnak, összetapadnak és lelapulnak. Használjunk proteintartalmú sampont, lehetőleg olyat, amely gyógynövényeket is tartalmaz.
2. Óvatosan a balzsammal! A balzsam legyen könnyű, megfelelően savas, és szintén proteintartalmú. Ne használjunk belőle túl sokat, és mindig alaposan öblítsük ki hajunkból. Vannak kifejezetten zsíros, vékony szálú hajra való gyógynövényes, proteintartalmú készítmények, amelyek megakadályozzák, hogy a haj összetapadjon. Hatásukra a hajszálak könnyűvé válnak, és dúsabbnak hatnak. Kiegészítésképpen megpróbálkozhatunk a természetes hajöblítőkkel is, amelyek vitalizálják is a hajat. Ilyenek például a csalánfőzet, az almaecetes vagy a citromleves víz.
3. Dúsítsuk bátran! • Lehetőleg ritkán használjunk hajsütővasat, mert azzal szintén hozzájárulhatunk hajszálaink töredezéséhez, elvékonyodásához. • Érdemes időt szánni a hajcsavarásra, ha félhosszú vagy hosszú a hajunk. A nagyobb méretű melegcsavarók kíméletesek, nem göndörítik, csak lágyan hullámosítják a hajat, sőt meg is emelik a fejtetőn. Kerüljük azonban a dauert, mert drasztikusan roncsolja a hajat. • Ha tányéros hajszárítóval szárítjuk hajunkat, a tüskékből áradó meleg levegő elemeli a hajat a fejbőrtől. Rövid és félhosszú hajhoz is használhatjuk. • A tupírozás sokszor hasznosnak bizonyul a lelapuló haj dúsításánál, formázásánál.
4. Nem mindegy, milyen a hajlakk Azok a hajlakkok, amelyek nem a hajszálakba beszívódva rögzítenek, hanem csak egy ragacsos réteget képeznek rajtuk, nehézzé teszik a hajat, amely azután összetapad és megintcsak lelapul.
További tippek
Az egyik legjobb védekezés a lelapuló haj ellen, ha jól van levágva. Viszont nem könnyű megtalálnunk az arcformánkhoz és hajunk szerkezetéhez egyaránt megfelelő frizurát. Ha a haj vastagszálú, semmiképp sem szabad megtépni, mert akkor hatalmas, torzonborz fejünk lesz.
• Kinek áll jól a lelapuló haj? Az ovális és a telt arcúaknak kifejezetten előnyös a fejhez lapuló haj. A kerek arcot azonban optikailag nyújtani kell, ezért a lapos haj még jobban kerekíti. A hosszúkás arc esetében sem előnyös megoldás a fejet még inkább nyújtó, lelapuló haj.
• Szerencsés a rövid haj? A vékonyszálú haj sokszor szebb, ha rövidre van vágva. Sok arcformához nagyon jól áll, azonban sok törődést igényel. Bár kezelhetőbbnek tűnik, vékonyszálú haj esetében bíbelődnünk kell a formázásával. Ezért ha olyan életet élünk, hogy ez nem fér bele az időnkbe, jobb, ha félhossszú frizurát választunk. | | | |
| |
|
|