Frissítő lábfürdő
Lilla 2005.08.05. 21:13
Pedikűr
Sok kozmetikum tartalmaz detergenseket és tartósítószereket. Ezek némelyike allergiás bőrkiütéseket okozhat az érzékeny embereknél. A környezetbarát vásárló óvatosan bánik azért is ezekkel a termékekkel, mert a kozmetikai ipar állatok százezreit áldozza fel, hogy újabb és újabb termékekkel rukkolhasson ki a piacra. (Erről bővebben az Állatokon tesztelt rovatban olvashatsz.) Egyre biztosabb, hogy a szépészeti szerek is nemkívánatos mellékhatásokat okozhatnak, genetikai károsodásokat és daganatos megbetegedéseket is beleértve. A kőszénkátrány alapú, azaz fekete és barna hajfestékek vezetik a legegészségtelenebb termékek listáját. Használóik rákos megbetegedések, például nem-Hodkin limfóma kockázatának teszik ki magukat. A testápolók olyan anyagokat tartalmaznak, amelyek egymással kölcsönhatásba lépve képeznek rákkeltő vegyületeket, például nitrózaminokat. Egyéni ízlésednek megfelelő szépségápoló szereidet magad is elkészítheted. A házilag készített természetes szereknek számtalan előnye van. Túlnyomórészt ásványi és növényi eredetű alapanyagúak, állati termékeket mindössze 1 százalékban tartalmaznak. Nem kell elkészítésükhöz állatokon kísérletezni. A környezetben biológiailag lebomlanak. A mandulaolajat, az avokádóolajat, az illóolajokat és társaikat a patikákban, a Herbária, a Fitotéka szaküzletekben veheted meg. Mindig friss és tiszta alapanyagokat használj!
A receptekben megadott mennyiségek átszámítása:
mokkáskanál = 1 ml teáskanál = 5 ml evőkanál = 15 ml negyed csésze = 60 ml egyharmad csésze = 80 ml fél csésze = 125 ml egy csésze = 250 ml Lábápolás
Izzadó lábra 10 dekagramm gyógynövényt - cserszömörce-levelet, diólevelet, kamillát - főzz fel egy liter vízben, várd meg, amíg kihűl, szűrd le, úgy öntsd bele a lábáztató vízbe. Frissító és felújító lábfürdő Egy marék friss vagy három evőkanál szárított kakukkfüvet és egy evőkanál tengeri sót tégy egy tálba. Annyi forró vizet önts rá, hogy lábfejedet ellepje. Amikor éppen kellemes melegre hűlt, áztathatod a lábad. Nyugtató lábfürdő 2-3 liter meleg vízben oldj fel egy csésze szódabikarbónát, ezzel mosd a lábad. Duzzadt lábra Vágj félbe egy paradicsomot, és körkörös mozdulatokkal dörzsöld be a levét a lábadba. A megszáradt pépet egy éjszakán át hagyd rajta, reggelre leapad a daganat. Izomlazító Az erős izomfájdalmakat enyhíti a bőrbe dörzsölt rozmaringolaj. Lehűti és fellazítja a görcsös izmokat. A levendula- és a majorannaolaj szintén jó a merev izmokra és a reumatikus fájdalmakra. Ha a fájdalom nem múlik, borogasd be a lábad. Borogatás fájó lábra Mindig a fájdalom megszabta gyógynövényt válaszd. Az izomfájdalmakat majorannás, levendulás, rozmaringos borogatás csillapítja. Reumatikus fájdalmakra majorannából és levendulából készítsd a borogatást. Az összeaprított vagy passzírozott gyógynövényt finom pamutvászonba, muszlinba csomagolva 10 percre tedd forró vízzel telt tálba, majd csavard ki, és helyezd a fájó testrészre. Száraz pamutkendővel kösd át, és hagyd hatni, míg kihűl.
|